12 грудня 2018 року у Києві відбулося відкрите громадське обговорення нових змін у державних будівельних нормах (ДБН) щодо проектування вулиць і доріг населених пунктів

Обговорення проходило під керівництвом заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пана Лева Парцхаладзе

     В рамках роботи у проекті "Модернізація і підвищення безпеки руху дорожньої мережі в Україні" Ігор Могила (Egis Ukraina) підготував аналіз українських норм і стандартів на проектування вулиць населених пунктів, а також рекомендації і пропозиції щодо їх оновлення та презентува свою розробку - Робочий документ "Удосконалення стандартів проектування вулиць та доріг населених пунктів". Основною ціллю була безпека дорожнього руху і створення стійкої транспортної системи.

     Тема дуже актуальна, оскільки якщо проаналізувати стан вулиць населених пунктів, то побачимо, що там немає єдиного управлінського органу (як наприклад Укравтодор для позаміських доріг), а Мінрегіон є відповідальним за розробку і оновлення усіх ДБН, в тому числі тих, які стосуються проектування вулиць і доріг населених пунктів та супутньої транспортної інфраструктури.

     Також на зустрічі активно обговорювалась ідея надання пріоритетності у створенні комфортних та безпечних умов для пішоходів та велосипедистів, а потім і для інших учасників руху.

     Спікерами виступили Ігор Могила (Egis Ukraina) та Артем Безуглий (ДП «ДержДорНІ»).

Довідкова інформація

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.