Чи знаєте ви про Wind-it?

Будівельна, аеродинамічна та енергетична промисловості співпрацюють у напрямку створення інноваційної та екологічно дружньої споруди

Проект Wind-it -  це інноваційне технічне рішення у сфері генерації відновлювальної енергії, над розробкою якого починаючи з 2007 року працює компанія Elioth (спеціалізований філіал групи Egis). Принцип даного рішення полягає у встановленні однієї або декількох вертикальних вітряних турбін (VAWD) на спеціально спроектованих високих металевих пілонних конструкціях. Ця інновація є наочним прикладом, що засвідчує можливість пошуку технічних рішень на стику галузей телекомунікацій і відновлювальної енергетики.

Інновація дозволяє поєднати вітряні турбіни та малі установки сонячної енергетики, що дозволяє істотним чином скоротити використання дизельних генераторів, які традиційно застосовуються для енергопостачання телекомунікаційних станцій. Wind-it спроектована для базових передавальних станцій мобільного зв’язку та може бути налаштована на виробництво надлишкової енергії з метою її передачі до локальних мереж, таким чином, пропонуючи скомбінувати електропостачання з різних джерел енергії, у т.ч. відновлювальних.

Від початку проекту і до 2012 року планувалося застосувати рішення Wind-it для опор високовольтних ліній електропередачі, що дозволило даному рішенню здобути декілька істотних переваг та отримати у 2009 році премію «Next Generation» («Наступне покоління») в м. Нью Йорк разом із архітектурним бюро «Encore Heureux».

У  2014 році проект набув нового напрямку та було створено окремий стартап Wind-it SAS. Наразі у складі компанії Wind-it є чотири партнери: Egis та Elioth, Ergos Energy Partners (консалтингова компанія, яка спеціалізується у сфері енергетики та надає підтримку проектам відновлювальної енергетики) та DFI / WLM (інженерна компанія, яка спеціалізується на проектуванні пілонних конструкцій базових передавальних станцій).

У 2014 році було збудовано зменшену модель конструкції, яка була встановлена в аеродинамічній трубі. Виробничі показники конструкції були встановлені на основі результатів технічних випробувань повномасштабного прототипу. На початку 2015 було виготовлено 50-метровий прототип конструкції (див. фото), на основі якої проводилися тестування та оптимізація конструкції. На вежі, що була розроблена спільно DFI та Elioth, було встановлено три вертикальні осі вітряних турбін, які були прикріплені до спеціально спроектованої металевої конструкції.

Завдяки інвестиціям у дослідженні та розробки, проект Wind-it продемонстрував значну кількість інновацій та здобув декілька патентів, зокрема, конструкція вежі, яка має численні переваги у порівнянні із традиційною конструкцією, як щодо генерування енергії вітру, так й щодо управління місцевими відновлювальними ресурсами (енергія сонця та вітру, накопичення енергії в невеликих обсягах). Зазначені вище інновації ґрунтуються на технічних та конструктивних/архітектурних рішеннях для веж, архітектури вітряних турбін та регулювання виробництва енергії вітру.

На сам кінець, Wind-it може допомогти знизити енерговитрати телекомунікаційних веж до 50%, таким чином, зменшуючи викиди парникових газів вдвічі.