Egis Eau розпочала роботу в черговому проекті з модернізації іригаційної інфраструктури Узбекистану

Наприкінці 2016 році Egis Eau підписала контракт на послуги з технічного нагляду за роботами з реконструкції насосних станцій в м.Навої та Учкара, за фінансування державного фонду Франції (RPE) для країн, що розвиваються.

Узбекистан добре відомий завдяки потужному виробництву бавовни, фруктів та овочів, а також через свій сухий та спекотний клімат. Тому, поширений вислів радянських часів «вода – це життя» актуальний ще й по сьогодні. За останні 20 років уряд залучив чисельні закордонні інвестиції для розвитку ощадливих технологій зрошення земель. Проте, модернізація іригаційної інфраструктури залишається одним з найважливіших питань в країні.

В рамках Проекту з Удосконалення Територій , що фінансувався Банком Розвитку Азії (Asia Development Bank) в період з 2008 по 2015 рік Egis Eau надавала інжинірингові послуги з модернізації іригаційної інфраструктури в різних регіонах Узбекистану.   Завдячуючи професіоналізму наших експертів Міністерство сільського та водного господарства Узбекистану в березні 2016 року присудило Egis Eau ще один контракт  на виконання функцій технагляду за роботами з реконструкції двох насосних станцій,  який в свою чергу профінансував Французький Кредитний Фонд.

Проект «Реконструкція насосних станцій м.Навої та Учкара» передбачає забезпечення ефективного постачання води для поливу земель та мінімізації втрат сільськогосподарської продукції і формування умов для сталого розвитку іригаційної інфраструктури в цілому.  Роботи першого етапу проекту, а саме розробку ТЕО та підготовку тендерної документації було профінансовано ще однією програмою уряду Франції -  FASEP; позика французького кредитного фонду  буде скерована на придбання обладнання та інженерні послуги з проектування та послуги технагляду на загальну суму 15 млн. євро. Будівельні роботи будуть профінансовані Міністерством сільського та водного господарства Узбекистану. 

Згідно контракту на консалтингові послуги Egis Eau має забезпечити технічний нагляд за роботами по заміні 12 головних насосів на станції в м.Навої (потужністю 20,75куб.м\сек), 7 головних насосів в м.Учкара (потужністю 5,6 куб.м/сек), допоміжного гідравлічного та механічного обладнання, систем моніторингу та контролю, а також буде здійснювати контроль за роботами по реконструкції  будівель та конструкцій на об’єкті та заміну магістральних трубопроводів. В результаті площа поливу збільшиться до 22 000 га та оновлена система забезпечить водою близько 70 тисяч людей.

Вагомий міжнародний досвід Egis Eau у водних проектах та добре розуміння проблем пострадянських країн інженерами Egis Ukraina дозволить консультантам залишити вагомий внесок у подальший розвиток принципів інтегрованого управління водними ресурсами, провідних технологій ощадливого водокористування та автоматизованого моніторингу використання водних ресурсів Узбекистану.