Еgis підписала контракт в Україні на визначення стратегічних дорожніх коридорів для пріоритетного фінансування

Світовий Банк виділив 180000 доларів США для оплати роботи консультанта, який підготує рекомендації щодо своєчасного утримання, експлуатації та ремонту автомобільних доріг в Україні за кошти новоствореного Дорожнього Фонду.

Протягом останніх років неналежне управління автодорожньою мережею призвело до істотного погіршення технічного стану доріг в Україні. Ця ситуація ускладнилася зміною транзитних коридорів внаслідок політично не стабільної ситуації на сході країни. З огляду на реформу державного управління, децентралізацію та необхідність підвищення ефективності використання державних коштів, Уряд України прийняв закон щодо створення Дорожнього Фонду, який фінансуватиметься за рахунок спеціального фонду Державного бюджету. Тепер перед визначеним консультантом стоїть задача створити дієву систему наповнення його дохідної частини.

За останні роки роботи в країні, Egis Group спільно з іншими партнерами, працювала над розробкою національної транспортної стратегії до 2030 року в рамках проекту «Сприяння реалізації угоди про асоціацію та розробки національної транспортної стратегії в Україні», який фінансується Європейським Союзом. Окрім того, компанія продовжує підтримувати розвиток проектів на основі державно-приватного партнерства зокрема, через втілення проектів з реконструкції та утримання доріг на основі кінцевих результатів (OPRC), і таким чином, закладає фундамент для будівництва якісних доріг в Україні. Завдяки такому глибокому розумінню стану галузі та тенденцій її розвитку більшість експертів Egis, котрі працюватимуть в новому проекті,  цілком і повністю усвідомлюють не лише вектор змін, але й складнощі, які можуть загальмувати процес реформ.

Контракт було підписано 1 лютого і він передбачає 7 місяців роботи над трьома основними компонентами дослідження. Egis почне свою роботу в проекті з детального аналізу сталих довготермінових джерел фінансування, включно з Дорожнім Фондом, доходами від оплати за користування дорогами та оцінку перспектив залучення грантів. На наступному етапі експерти проаналізують можливості для спільних проектів за принципом державно-приватного партнерства, включно з використанням механізму концесії  та контрактів на будівництво, експлуатацію та утримання доріг на основі кінцевих результатів, та інших варіантів співробітництва між державним та приватним партнерами.  

По завершенню проекту, Egis запропонує список з 10 стратегічних дорожніх проектів з детальним описом та рекомендаціями щодо їх оперативного впровадження.