Egis презентувала практику OPRC на Українсько-Турецькому дорожньому форумі

10 жовтня в Київському Прем’єр Палаці пройшов ДОРОЖНЬО-БУДІВЕЛЬНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОРУМ "УКРАЇНА – ТУРЕЧЧИНА".

     Головною метою форуму стало обговорення важливих для обох країн тем, таких як реабілітація інфраструктури українських доріг: проблеми, тенденції та перспективи, заплановані спільні проекти, програма розвитку дорожнього руху на 2018-2022 роки, практика FIDIC тощо.

     Керівник проекту EGIS Олег Завійський представив тему Дорожніх Контрактів з надання послуг за кінцевим результатом(OPRC), використовуючи приклад ділянки дороги M06 Київ-Чоп у Львівській області, який здійснюється в альянсі з турецькою підрядною компанією ONUR. Це один з перших контрактів OPRC, який був успішно впроваджений в Україні протягом останніх трьох років і був започаткований урядом України з метою втілення нового підходу з обслуговування доріг.

     Питання, висвітлені нашим спікером, були присвячені новим методам утримання доріг, характеристикам та особливостям OPRC, новим стимулам та ризикам для підрядників. Як він зазначив, наразі підряднику оплачується не за кількість залатаних вибоїн, а за результат своєї роботи, і жодна з ям не повинна залишатися відкритою через чітко встановлений часовий ліміт, зазначений у звітах про виконання.

     Окрім цього, аудиторія була зацікавлена ​​у розташуванні дорожнього освітлення, яке було впроваджено у 27 населених пунктах та покращило безпеку дорожнього руху. Ці роботи були виконані з урахуванням сучасних технологій і використанням світлодіодних ламп, що позитивно вплинуло на економію електроенергії та технічне обслуговування.

     Успішна реалізація такого пілотного проекту, дасть змогу й надалі  поширювати тип контрактів OPRC по всій Україні із залученням приватного сектору з метою підвищення якості обслуговування доріг, застосування нововведень та скорочення витрат на технічне обслуговування.