Egis завершила ТЕО на будівництво першого сміттєпереробного заводу в Україні

6 липня в Києві у присутності Посла Франції в Україні, представників ЄБРР, ЄІБ та Європейської делегації, розроблене Egis і профінансоване Урядом Франції ТЕО було офіційно передано Клієнту, Львівській міській раді та представникам українського Уряду.

     У межах роботи над ТЕО Egis також розробила стратегію поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові та посприяла отриманню інвестицій у розвиток міської інфраструктури поводження з відходами, включно з новою сортувальною станцією та заводом механіко-біологічної  (МБП) переробки сміття.

     Одне з найбільш пріоритeтних та термінових завдань цього ТЕО для Egis полягало у розробці проекту рекультивації Грибовицького полігону, який за деякими оцінками містить близько 11 мільйонів кубічних метрів сміття, що накопичувалося протягом  50-ти років, та займає територію понад 27 гектарів.

     Відкриваючи офіційну церемонію передачі ТЕО, пані Ізабель Дюмон привітала команду Egis з нагоди завершення такого складного та унікального завдання, яке було виконано вчасно та якісно.  Вона також зазначила, що державні та міські українські установи можуть розраховувати на подальшу підтримку Посольства для забезпечення успішної реалізації цього проекту.  

     У відповідь міський голова Львова Андрій Садовий подякував “за фантастичну співпрацю із компанією Egis, велику допомогу французького уряду та особисту підтримку пані посла у вирішенні кризи з вивезенням  сміття з міста. Завдяки цьому місто отримало фінансування на першу стадію будівництва об’єктів інфраструктури поводження з відходами, зазначених в ТЕО”.

     Таким чином, розроблена Egis стратегія поводження з відходами дозволить Львову стати лідером у впровадженні Національної стратегії поводження з побутовими відходами, мета якої – збільшення рівня переробки та зменшення об’ємів сміття, призначених для захоронення. Загалом, це дозволить суттєво зменшити кількість небезпечних факторів, які впливають на навколишнє середовище і здоров’я, скоротити площу полігону, відновлювати матеріали та енергію, а також позбавити населення Львова від незручностей у повсякденному житті.

 

Джерело