Ежіс буде здійснювати технагляд за реконструкцією системи теплопостачання в Харкові

17 жовтня Ежіс підписав угоду з комунальним підприємством “Теплові мережі м.Харкова» щодо надання послуг технічного нагляду за роботами по реконструкції визначених компонентів міської системи теплопостачання.

Проект фінансує Світовий Банк в рамках загальноукраїнської Програми Реконструкціі Системи 

Друге за розміром місто в Україні з населенням близько 1,5 мільйона мешканців, Харків ще за часів Радянського Союзу був знаний своїм виробництвом турбін, тракторів, військового обладнання та іншими великими промисловими об’єктами. Це сприяло утворенню на заводах надлишкового тепла, що вироблялося на когенераційних установках з наступним виробництвом електрики для власних потреб і тому історично склалося так, що система теплопостачання в місті є змішаною і складається як з централізованого, так і з індивідуального опалення.  Ось чому, в рамках проекту передбачено встановлення 250 ITP, реконструкція 25 км теплових мереж та переобладнання 56 котелень.

За умовами проекту буде проведено цілу низку робіт з проектування, закупівель та встановлення виробничих об’єктів згідно наступного переліку:

  • розробка необхідної проектної та технічної документації;
  • виконання робіт з демонтажу застарілих (встановлених раніше) теплообмінників та відрізків труб, клапанів та іншого обладнання;
  • закупівля та монтаж ІТП, допоміжних матеріалів та обладнання;
  • будівельні та пуско-налагоджувальні роботи.

Окрім того, нова автоматизована система моніторингу технологічних процесів (SCADA) дозволить в реальному часі відслідковувати функціонування мереж понад 500 об’єктів та пришвидшить час реагування на аварійні.

Завдяки впровадженню зазначених заходів заплановано досягнути значної економії енергоресурсів. Зокрема, споживання термальної енергії буде зменшено до 130 000 гігакалорій на рік, а економія палива очікується на рівні 47 мілйонів м.куб. Планується досягти зменшення споживання електроенергії до 7600 мегаВатт на годину в рік. Загальнорічні обсяги зменшення викидів СО2 становитимуть 215 тисяч тон в рік.

Присудження четвертого контракту поспіль в сфері теплопостачання свідчить про справжнє визнання лідерських позицій та експертизи Ежіс в даному секторі. Більше того, це дозволить спеціалістам Ежіс використати отриманий досвід у попередніх проектах в Україні та запропонувати найкращі технологічні рішення та форми договоріної роботи, що задовільнятимуть специфічні локальні вимоги.