Ежіс присуджено новий контракт на проектування автодороги в Україні

1 грудня компанія «Ежіс» підписала новий контракт на надання консультаційних послуг з розробки проектної документації з ремонту і технічному обслуговуванню автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанський на ділянці км 41+311 – км 191+400.

Дорога M-03 є дорогою, що знаходиться в центральній частині України, та з’єднує Київ, столицю України з містами Полтавою і Харковом. Дорога є частиною європейського маршруту Е40 (Кале – Брюссель – Краків – Київ – Волгоград – Ташкент – Алмати – Ріддер). Загальна протяжність ділянки для проектування складає 150,1 км. Проект фінансується Всесвітнім банком, а метою консультаційних послуг є підготовка кошторисних розрахунків і тендерної документації по відновленню і поліпшенню робіт за проектом, який у майбутньому планується як контракт на основі кінцевих результатів.

Маючи 20 років досвіду, «Ежіс» продовжує розширювати свою діяльність в Україні, підтримуючи реконструкцію дорожньої мережі, більша частина якої потребує термінової реконструкції. Окрім автодорожнього нагляду, управління дорожнім рухом і проектів в сфері безпеки дорожнього руху, компанія «Ежіс» зараз розпочинає діяльність з проектування доріг України.

OPRC, або контракт на основі кінцевих результатів, є новим типом контакту. Уряд України має на меті впровадити цей тип контракту з метою залучення приватних компаній в проекти з утримання доріг. «Eжіс» вже реалізовує пілотний контракт OPRC з утримання дороги в західній частині країни (автодорога М06). Підсумовуючи цей досвід, наша команда в Україні, за підтримки досвідчених міжнародних експертів, має можливість виконати високоякісний проект для визначеної ділянки автомагістралі M03.

Україна намагається залучити приватне фінансування для будівництва і утримання автомобільних доріг, в тому числі застосовуючи гібридні форми партнерства, і OPRC розглядається як одна з таких форм. "Проекти на основі кінцевих результатів є новими для України, але можуть бути досить ефективними, оскільки створюють нові стимули для технічних інновацій і підвищення ефективності".

Разом з цим новим контрактом, «Ежіс» посилює свою присутність в дорожньому секторі України, і розпочинає створення сильної проектної команди для великих дорожніх проектів у майбутньому.

Коротко про проект

Загальна довжина ділянки для проектування складає 150,1 км, та є частиною європейського маршруту E 40 (Кале – Брюссель – Краків – Київ – Волгоград – Ташкент – Алмати – Ріддер). Вона починається з Борисполя і закінчується на початку м. Лубни, перетинає Київську і Полтавську області. Ділянка дороги з двостороннім рухом налічує близько 15 мостів і шляхопроводів, а також 18 водопропускних труб.

Обсяг послуг, що надаються «Ежіс» включатиме в себе:  (1) підготовка попереднього проекту реконструкції та необхідних ремонтних заходів (дорожнє покриття, мости, дренажна система, дорожнє освітлення, дорожні знаки і розмітка тощо), (2) визначення та проектування безпеки дорожнього руху, пов'язані з цим заходи для усунення або зменшення причин аварій і підвищення безпеки дорожнього руху під час виконання контрактів на основі кінцевих результатів, (3) підготовка детального проекту і тендерної документації, включаючи креслення, специфікації і обсяги робіт для OPRC тендерів.