Група у складі Міністерства інфраструктури та представники відповідальні за транспорт від муніципалітетів дослідила міську транспортну систему Ліона

10-14 грудня 2018 року в Ліоні відбувся навчальний візит щодо обслуговування населення та організації місцевого громадського транспорту.

     За підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Підтримка імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України» (AASISTS) який реалізує Egis, відбувся навчальний візит, учасниками якого стали державні службовців з Міністерства інфраструктури України, експерти Комітету з питань транспоту Верховної Ради України та представники відповідальні за транспорт від муніципалітетів міст Суми, Чернігів, Львів, Харків, Запоріжжя та Кривий Ріг. 

     Метою візиту було: надати учасникам практичний приклад плану міської мобільності у місті Ліон (країни-члена ЄС), забезпечити чітке уявлення про те, як Регламент (ЄС) № 1370/2007 про надання громадських послуг з перевезення пасажирів залізничним та автомобільним транспортом працює на практиці, показати важливість адаптованих законів та підкреслити організацію технологічних рішень (автоматизований збір тарифів) громадської транспортної мережі з інституційної та правової точки зору.

     В ході навчального візиту було висунуто гіпотезу щодо майбутніх подій в Україні шляхом ідентифікації різних точок зору зацікавлених сторін щодо програм та проектів  (стратегій) в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

     Важливо підкреслити також той факт, що місто Ліон є дуже гарним прикладом успішної організації мережі громадського транспорту, має всі види громадського транспорту (метро, трамвай, автобус, тролейбус, фунікулер, велосипед) та сучасну транспортну інфраструктуру, яка була частково розроблена зкспертами Egis.

     Учасники безперечно отримали дуже цінний практичний досвід, який допоможе їм розвивати громадський транспорт на території України.