Проект Egis у сфері поводження з відходами зібрав представників французького та українського бізнесу у Львові

     17 квітня 2018 року за ініціативи Egis та за підтримки французького посольства в Україні відбувся круглий стіл для оцінки перспектив співпраці на ринку поводження з відходами в Україні за участю представників французького бізнесу, українських муніципальних та приватних компаній, представників місцевої влади та Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

     Понад рік тому, у відповідь на звернення міського голови м. Львова та за підтримки французького уряду, компанія Egis розпочала роботу над розробкою ТЕО комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами, включно з об’єктами збору, переробки та утилізації твердих побутових відходів. Після завершення проекту місто буде реалізовувати цілу низку робіт з рекультивації полігону, будівництва сміттєсортувального заводу та налагодження системи збору та сортування ТПВ. Саме цей пілотний проект, який буде впроваджено за кошти європейських банківських установ, відкриває перспективи для досвідчених європейських інженерних компаній вийти на новий для них український ринок.

     З боку Франції на заході були присутні представники таких компаній як Afitex, Ortec, ArVal, Pellenc, Wessling, Menard та Suez. Вони презентували свої послуги львівським транспортним та переробним компаніям GreenEra, GalPet, Ave, «Львівспецкомунтранс», заводу «МиколаївЦемент», виробникам сортувального обладнання «ОлНова», керівництву полігону «Збиранка» в Грибовичах, та комунальному підприємству «Зелене Місто».

     Загалом на зустрічі було обговорено низку важливих питань та пропозицій щодо налагодження інтегрованої системи поводження з відходами від збору до утилізації. З боку європейських партнерів було озвучено питання щодо реальних кроків із впровадження Національної стратегії поводження з відходами, яка поставила перед країною доволі амбіційні задачі. Насамкінець компанії обмінялися контактами та накреслили подальші кроки для запуску спільних проектів.