Семінар з обміну спеціальним досвідом між Литвою та Україною

5-8 листопада у Литві відбулася бізнес-зустріч з приводу імплементації та запровадження директив ЄС.

     В партнерстві з Литовським агентством з питань безпеки на транспорті (LTSA), в рамках проекту «Підтримка імплементації Угоди про асоціацію та Національної транспортної стратегії України», який реалізує Egis Ukraina , організований семінар, направлений на підсилення спроможності Міністерства інфраструктури України, а також інших компетентних органів в транспортній галузі з питань переносу директив та нормативів ЄС в українське законодавство, та їх застосування.

     У зв’язку з цим, в період з 5 до 8 листопада, представники Міністерства інфраструктури – Генерального директорату з питань безпеки на транспорті, Державної служби України з безпеки на транспорті та Транспортного Комітету Верховної Ради ознайомились із аспектами практичної імплементації та запровадження директиви ЄС 2014/45 про контроль придатності до експлуатації на автомобільних дорогах, та директиви 2014/47 про технічний огляд на придорожніх постах.

     В ході візиту, учасники ознайомились з відповідними функціями Литовського агентства з питань безпеки на транспорті (Вільнюс), та відвідали компанії, які отримали ліцензії на проведення контролю придатності до експлуатації на автомобільних дорогах, та відвідали пункти придорожнього контролю в містах Вільнюсі та Клайпеді (пост технічного огляду на придатність до експлуатації на автомобільних дорогах в м. Клайпеді).

     Досвід Литви, як нової держави-члена ЄС, становить особливий інтерес для України після ратифікації «Угоди про асоціацію».