У Львові збудують біогазову станцію за 31,5 мільйона євро. Експерти Egis надавали консультації в рамках підготовки проєкту

4 грудня 2020 року відбулося підписання найбільшого контракту в історії «Львівводоканал» по проєкту виробництва біогазу з осаду комунальних стічних вод на суму 31,5 млн. євро. Проєкт фінансується ЄБРР (15 млн. євро), НЕФКО (5 млн. євро), Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P (7,5 млн. євро, грантові кошти) та Львівською міською радою (4 млн. євро).

Компанія Egis надавала підтримку впровадження та інженерний нагляд проєкту в рамках контракту з «Львівводоканал» від 11 липня 2017 року.

Проєкт передбачає збір осаду стічних вод, процес збродження — виділення біогазу у метантенках. Газ з метантенків після очищення використовуватиметься в газогенераторах (когенераційних установках), що будуть виробляти електроенергію в обсязі ~20 тис. МВт/рік та тепло. Електроенергія, головним чином, буде використовуватися для роботи обладнання очисних споруд, а тепло для підігріву суміші мулу та осаду в метантенках, опалення в холодний період року і цілорічно гарячого водопостачання будівель на території очисних споруд.

В рамках контракту компанія переможець тендеру ЄБРР (консорціум компаній зі Словенії та Норвегії: Riko d.o.o. – CAMBI.) до червня 2023 року будуватиме завод з виробництва електроенергії та когенерації.

Команда Egis пишається участю в проєкті і вітає Львів з підписанням контракту та офіційним стартом проєкту будівництва заводу з виробництва електроенергії та когенерації!