Модернізація та підвищення безпеки дорожньої мережі України

Україна
Дата: 01.12.2015-01.12.2018
Тривалість : 36 місяців
Фінансування : Європейський інвестиційний банк

Коротко про проект

     Проект фінансується Європейським інвестиційним банком та спрямований на зменшення випадків смертності від дорожнього руху в країні.

     Погані стандарти безпеки на українських дорогах призводять до неприйнятної втрати людського життя, травм та матеріальних збитків, еквівалентних щорічній втраті в діапазоні 4 млрд. євро або 3,3% річного ВВП (Світовий банк, Смерть на колесах). Офіційна кількість смертей від дорожнього руху в Україні офіційно становить близько 6000 на рік (2013 рік), але, ймовірно, цей показник таких високий через недостатню обізнаність користувачів доріг (водіїв\пішоходів).

     Для досягнення цієї мети ЄIБ підготував програму модернізації та підвищення безпеки дорожньої мережі України, яка охоплює дві основні компоненти: безпечніші дороги та безпека для користувачів дороги.

     Компонент I (безпечніші дороги) має розглядати питання проектування доріг, а саме: інтеграцію вимог безпеки, підвищення спроможності Українського РДА, Укравтодору, аналізу ДТП та аудиту безпеки дорожнього руху, а також загальне управління безпекою дорожнього руху. Компонент II (користувачі безпечного дорожнього руху) зосереджується на реалізації цілеспрямованих кампаній з безпеки дорожнього руху, оцінюючи їх вплив та обізнаність.

Наша місія

     Консорціум, в який входять Egis, Expertise France та CIVI Pol Conseil, відповідає за модернізацію та вдосконалення безпеки дорожньої мережі в Україні.

     В межах даного завдання Egis має надавати наступні послуги:

  • Оновлювати українські стандарти дорожнього будівництва та затверджувати процеси, щоб відобразити найкращу міжнародну практику щодо безпеки дорожнього руху та підвищити увагу до вразливих учасників дорожнього руху;
  • Розробити спроможність України провести аудит безпеки дорожнього руху;
  • Поліпшити інструменти аналізу ДТП та ноу-хау, що дозволяють агентствам з планування та дизайну націлювати на проблеми безпеки дорожнього руху;
  • Підвищити потенціал та процеси в межах Укравтодору для управління проектуванням та експлуатацією безпечних доріг;
  • Провести освітні кампаній та заходами для захисту користувачів доріг та управління швидкістю узгодженими з вимогами безпеки дорожньої поліції.